General Tire oficjalnym partnerem NASCAR Whelen Euro Series

Od 2019 roku General Tire będzie dostarczać opony do wszystkich samochodów startujących w  NASCAR Whelen Euro Series – Opony będa spełniać najwyższe wymagania zespołów NASCAR Whelen Euro Series

Hanower, 25 października 2018 r. Od przyszłego roku marka opon General Tire będzie oficjalnym partnerem NASCAR Whelen Euro Series i dostarczy opony dla wszystkich zespołów w tej serii. Jako wyłączny dostawca , General Tire zapewni zespołom opony na sucha i mokrą nawierzchnię nowym modelem NWES GT  w rozmiarze 11.5/ 27.5 R 15 na przednią i tylną oś.

„NASCAR Whelen Euro Series i General Tire są idealnymi partnerami, nie tylko ze względu na bogate wspólne amerykańskie dziedzictwo, ", mówi zachwycony Guy Frobisher, Senior Project Manager w General Tire w Europie. "To dla nas fantastyczna okazja do zaprezentowania naszej marki w tej porywającej i szybko rozwijającej się dziedzinie sportów motorowych. Co więcej, nasi inżynierowie w USA opracowali oponę wyścigową, która obiecuje spełnić wysokie oczekiwania zespołów".

„Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z tej długoterminowej współpracy z General Tire. Sześcioletnie zaangażowanie jest olbrzymią demonstracją zaufania do serii NASCAR Whelen Euro i jej potencjału. Z General Tire dzielimy to samo silne pragnienie dalszego rozwoju Euro NASCAR osiągając nowe wyżyny i promując markę General Tire w całej Europie. W niecałe 10 lat, NWES stał się jedną z najatrakcyjniejszych serii w Europie z ponad 30 samochodami w sieci, dziesiątkami tysięcy kibiców odwiedzających nasze imprezy i bardzo silną współpracą z wiodącymi firmami wspierającymi Euro NASCAR. To kolejny ogromny krok naprzód dla tej serii,- sky is the limit!" - powiedział Jerome Galpin, prezes / dyrektor generalny NASCAR Whelen Euro Series.

“Seria” odwiedza siedem europejskich krajów, w których profesjonalne zespoły ustawiają swoje 400-konne samochody na polu startowym.

General Tire
Założona w 1915 roku, General Tire z siedzibą w Fort Mill w Południowej Karolinie, może z dumą spojrzeć na swoje wiekowe dziedzictwo. Od początku istnienia marka produkuje opony do wszystkich rodzajów pojazdów silnikowych. Firma została przejęta przez Continental w 1987 roku. Obecnie General Tire, działając na całym świecie, produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych i zastosowań przemysłowych, a także opony specjalistyczne i do pojazdów 4x4.
www.generaltire.eu

Continental
Continental rozwija pionierskie technologie i usługi na rzecz zrównoważonej i sieciowej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i niedrogie rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2017 r. Continental osiągnął sprzedaż na poziomie około 44 mld euro i obecnie zatrudnia ponad 243 000 osób w 60 krajach.

Dział opon posiada 24 zakłady produkcyjne i rozwojowe na całym świecie. Jako jeden z wiodących producentów opon, zatrudniający około 54. 000 pracowników, w 2017 r. dział ten osiągnął sprzedaż na poziomie 11,3 mld euro. Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i jednośladów. Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój Continental wnosi znaczący wkład w bezpieczną, opłacalną i ekologicznie efektywną mobilność. Portfolio działu opon obejmuje usługi dla branży oponiarskiej i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania oponami do pojazdów użytkowych.
https://www.generaltire-tyres.com/car

Media Contacts:
Klaus Engelhart
Press Spokesman, Passenger and Light Truck/Two-Wheel Tires, Germany, Austria & Switzerland
Communications and PR, Passenger and Light Truck Tires
Continental AG
Tire Division
Büttnerstraße 25, 30165 Hanover
Tel.: +49 (0) 511 938 2285
Fax: +49 (0) 511 938 2455
klaus.engelhart@conti.de