Felgi do sam. ciężarowych

W ślad za tendencjami na rynku firma Inbud-Faro s.a. wprowadziła do swojej oferty felgi aluminiowe do samochodów ciężarowych produkowane przez koreańską firmę ALUX.

W przypadku samochodów ciężarowych, felgi aluminiowe mają te same zalety, co w przypadku samochodów osobowych. Tutaj jednak mniejszy nacisk kładzie się na walory estetyczne, chociaż to nie oznacza, że są zupełnie nieważne.

Jednak najważniejszym argumentem przemawiającym za felgami aluminiowymi w przypadku samochodów ciężarowych jest ich znacznie mniejszy ciężar. W zależności od modelu, felga aluminiowa jest lżejsza od swojego stalowego odpowiednika o 12 do 18 kilogramów. Przy zastosowaniu felg aluminiowych do całego zestawy ciągnik + naczepa daje to oszczędność przekraczającą często 300kg(!). Umożliwia to z jednej strony przewożenie większych ładunków, z drugiej mniejsze obciążenie elementów zawieszenia i lepsze chłodzenie hamulców.
W efekcie przekłada się to na znaczne oszczędności finansowe, co w przypadku samochodów pokonujących setki tysięcy kilometrów rocznie jest ogromną zaletą.